Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Placení exekuce

Vloženo: 13.06.2019
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den dnes jsem se spojil s vykonavatelem soudního exekutora,ten mi řekl že pokud mu dám 30000 Kč tak mi neodveze věci z bytu a povolí mi splátky 2000 měsíčně a to už mám ohledně této exekuce srážky ze mzdy.Muže si toto dovolit,jako aby ze mě tahal další peníze ikdyž už mám to nezabavitelné minimum a chtěl po mě další měsíční splátky když mám tu srážku ze mzdy?Dluh 200000 a srážky dle výše mzdy cca 5500 až 7000 a jednou ročně třináctý plat.Děkuji za Vaši odpověd.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor je povinen vést exekuci pouze zákonnými způsoby a v souladu se zákonem. Pokud tedy je prováděna exekuce zákonnými způsoby, nemůže se exekutor domáhat dalšího plnění z Vaší strany, které by přesahovalo plnění dosažitelné v rámci zvoleného způsobu provedení exekuce. Například pokud je vedena exekuce srážkami ze mzdy, nemůže se exekutor domáhat abyste na vymáhaný dluh zaplatil dobrovolně ještě další částku/částky.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights