Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Otec má exekuci a nevlastní majetek

Vloženo: 04.01.2019
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den,
potřebuji prosím poradit co dělat a na co se případně připravit?

Bydlím v domě u matky, která je majitelkou.
Matka žije dlouhodobě v zahraničí a trpí nevyléčítelnou nemocí. Není možné, aby se vrátila.
Jakékoli řešení dokumentů plné moci je komplikované a téměř nemožné.
Otec je zde hlášen s trvalým bydlištěm, ale nevlastní zde žádný majetek, ani se zde nevyskytuje. Jeho bytová jednotka je naprosto prázdná. Aktuálně má otec neznámo kde exekuce v řádech desetitisíců a já mám strach, že mi exekutoři budou chtít zabavit majetek, který mám s matkou.

Jaké je prosím nejlepší řešení? Mám se bát, že o něco příjdeme?

Moc Vám děkuji za pomoc.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud Váš otec není vlastníkem případně spoluvlastníkem nemovitosti ve které bydlíte, nemovitost Vaše matka nemá s otcem ve společném jmění manželů, nelze tuto nemovitost v případné exekuci nařízené proti Vašemu otci postihnout.

Co se týká exekuce na ostatní majetek (například movité věci, peněžní prostředky, pohledávky vůči bance apod.), exekutor může postihnout pouze majetek patřící Vašemu otci jako dlužníkovi, nikoliv však věci ve výlučném vlastnictví jiných osob. Nelze ovšem vyloučit případný postih věcí v společném jmění manželů.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights