Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Opět odstaveny účet exekutorem

Vloženo: 02.06.2018
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, již jednou jsem Vám psal o odstavovani účtu, abych nemohl dostat nezabavitelnou! částku. Účet mám zřízeny cca 3 týdny. Co teď? Banka mi účet zruší, další účet si zřizovat nemá cenu, tak mi prosím poraďte, jak se mám dostat k výplatě, na kterou mi už nikdo nesmí šáhnout, když je to ta nezabavitelna částka? Když nebudu moct z toho mála zaplatit nájem atd, samozřejmě dál přijdu o práci, když není kde bydlet a bez peněz se žít nedá. Samozřejmě že chápu, že exekuce je má vina, ale proč berou peníze, které mi podle zákona mají zůstat? A žádná Banka mi neposkytne zřízení účtu... Je nějaké odvolání? Nebo dovolání pomoci...?

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud nemáte zřízený bankovní účet, na který by Vám zaměstnavatel mohl zasílat mzdu, je povinen Vám zaměstnavatel vyplatit mzdu v hotovosti ve svém sídle, a to ve výši po odečtení přípustných exekučních srážek.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights