Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

odvolání proti nákladům řízení

Vloženo: 25.02.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den,

přišel mi elektronický platební rozkaz, kde budu podávat odpor v zákonné lhůtě do 15 dnů.

Poté se budu ve lhůtě uvedené v el. pl. rozkazu 30 dnů, písemně vyjadřovat k žalobě.

Soud mi zde i ukládá zaplacení náhrady nákladů řízení, proti kterému mohu podat odvolání také do 15 dnů.

Musím podat odvolání proti nákladům řízení zvlášť, nebo stačí, že podám odpor a nebo mohu i k odporu uvést, že se odvolávám k nákladům řízení?

Děkuji za radu.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě platebního rozkazu je výrok o náhradě nákladů řízení součástí platebního rozkazu, a to zpravidla jako výrok II. tohoto rozhodnutí. Pokud je tomu také ve Vašem případě, postačí podat odpor proti platebnímu rozkazu. Má se zato, že se odpor podává proti celému platebnímu rozkazu, který se tím ruší jako celek.

Pokud by ve Vašem případě bylo z jakéhokoliv důvodu vydáno zvláštní rozhodnutí o nákladech řízení (což považujeme za velmi nepravděpodobné), je nutné napadnout i toto rozhodnutí.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights