Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Odstavení cizího účtu

Vloženo: 21.07.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, dostal jsem se do situace, kdy mám exekutorem uvalenou exekuci na mzdu i na účet, takže jsem bez finančních prostředků. Někde jsem četl, že pokud si nezabavenou část výplaty nechám poslat na cizí účet, třeba na účet přîtelkyně, tak ten exekutor nijak napadat nemůže. Je to pravda?

Děkuji a přeji hezký den.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor sice účet Vaší přítelkyně pro Váš dluh zablokovat nemůže, nicméně může po přítelkyni žádat, aby mu vydala částku, která odpovídá Vašim finančním prostředkům, které byly na její účet zaslány. Vaše přítelkyně tak bude nucena tuto částku exekutorovi vydat.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights