Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Odměna exekutora a náhrada hotových výdajů

Vloženo: 04.01.2012
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Dobrý den, soudní exekutor Juraj Podkonický po mě vymáhá původní částku oprávněného v hodnotě 206Kč + příslušenství. Při této exekuci si naúčtoval odměnu 3000,- + náhradu hotových výdajů a náhrady ve smyslu paragrafu 14 a 15 vyhl. 330/2001sb. ve výší 3700,-. Celou částku (13181,-) včetně odměn jsem zaplatil dobrovolně ve lhůtě 15dní od obdržení výzvy. Přesto exekutor uvádí, že odměna nemůže být nižší než 3000,- a náhrada hotových výdajů nižší než 3500,-. Mám dojem že toto již neplatí, a odměnu by měl snížit při včasném uhrazení na 50%? Konečné vyůčtování exekuce jsem zatím neobdržel, ale bojím se, že si exekutor naůčtuje další poplatky. Děkuji za radu a s pozdravem XXXXX.

Text odpovědi: 

Pokud bylo vše zaplaceno do 15 dnů poté, co Vás exekutor vyzval (podle § 567 odst. 2 občanského zákoníku by peníze v této lhůtě měly dorazit minimálně do banky exekutora, lépe však přímo exekutorovi), pak z § 11 odst. 2 a 3 vyhlášky č. 330/2001 vyplývá, že exekutor má nárok jen na 50% odměnu.

Partneři

 

European Digital Rights