Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

odluzeni

Vloženo: 03.10.2014
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, rada bych se zeptala, zda mužu žádat informace od spolusoudkyni jak dlouho bude trvat viadřeni soudem k povolení odluženi......... dne 20.3.2014 jsem dala na justici veškeré podklady k odlužení . po posledné vizví uplinulo 3 měsíce a nic se neděje ... rada bych měla soud za sebou ale místo toho jen čekam ... dá se to nějak urichlit ,,,,a není možné že by na mě zapoměli neb složku dali buch ví kam ...děkuji za odpovět s pozdravem

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
bohužel délku soudního řízení nelze dopředu odhadovat, neboť to závisí na počtu případů, které soudkyně v danou chvíli řeší, dále na tom, jaké podklady jí byly z Vaší strany dodány a taktéž na tom, zda v daném řízení činí úkony ještě kdokoli další (např. některý z věřitelů). Nicméně insolvenční řízení oproti jiným typům soudního řízení má svá specifika, mimo jiné jsou v zákoně stanoveny lhůty k projednání návrhu a rozhodnutí o úpadku tak, aby k rozhodnutí došlo co nejdříve.
 
Dle § 134 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenční zákon, je insolvenční soud povinen učinit do 10 dnů od podání insolvenčního návrhu úkony směřující k rozhodnutí věci. O insolvenčním návrhu má soud rozhodnout bez zbytečného odkladu.
 
Jako účastník řízení máte právo nahlédnout do spisu na soudu a v něm zjistíte, zda soudkyně ve Vašem případě čeká ještě na doplnění nějakých informací (např. od věřitele) či zda skutečně po dobu 3 měsíců nebyl ze strany soudu bezdůvodně učiněn žádný úkon. Zjistíte-li, že ve Vašem případě má soud veškeré podklady k tomu, aby mohl rozhodnout, podejte písemnou stížnost na průtahy v řízení. Stížnost se podává k předsedovi daného soudu. Stížnosti jsou obvykle řešeny rychle a na základě intervence předsedy soudu dochází k rychlé nápravě.
 
Případně můžete zavolat na soud na informační oddělení a zeptat se na stav Vašeho řízení a časový odhad, kdy je možné očekávat rozhodnutí ve věci. Průběh řízení je také možné dálkově sledovat přes internet nahlížením do insolvenčního rejstříku na tomto odkaze: http://portal.justice.cz/Justice2/Uvod/uvod.aspx
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights