Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Obnoveni exekuce

Vloženo: 17.02.2020
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobry den, znamy mel exekuci a po splaceni mu prisel papir, ze uz je vse splaceno a ze zbyvaji jen zaplatit nejake naklady na exekutora, to doplatil. Po par mesicich mu byl nakednou zmrazen ucet a kdyz volal exekutorovi, tak pry meli nejaky vypadek nebo co a chybi mu jeste nejaky nedoplatek. Pokud mu ten dluh jeste navysovali o uroky, nema znamy pravo se nejak branit, kdyz byl celou dobu v domneni, ze uz je vse v poradku? Dekuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud byla exekuce pravomocně ukončena s tím, že byl celý dluh včetně nákladů exekuce řádně uhrazen, doporučujeme bránit se návrhem na zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu, tedy z důvodu, že výkon rozhodnutí je nepřípustný, protože je tu jiný důvod (tj. pravomocné ukončení té samé exekuce pro vymožení celé dlužné částky), pro který rozhodnutí nelze vykonat.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights