Aktuálně (leden 2023) pro Vás máme

novou podobu webu programu Právní poradna IuRe.

Tady je pak nová on-line poradna.

Níže uvedené již slouží pouze jako archiv.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Nová Exekuce po 15ti letech

Vloženo: 29.11.2022
Text otázky: 

Dobrý den, Obracím se na vás s prosbou a vaším pohledem na věc ( dle mého názoru neoprávněné ) exekuce nařízené po více jak 15 ti letech. V roce 6/2021 jsem obdržel návrh na exekuci a následně rozsudek o exekuci vztahující se ke 21. 6. 2006, kdy se Žalobkyně se stala nabyvatelkou žalované pohledávky na základě postupní smlouvy uzavřené s původním věřitelem. ( v rozsudku ) Zažádal jsem o zrušení exekuce z důvodu promlčení ( od roku 2006 do roku 2021 jsem o této exekuci nevěděl a nebyla mi zaslána žádná písemnost ), tato mi byla zamítnuta. Prosím o radu, kam se obrátit pro pomoc ( běží lhůta 15 dní pro odvolání ) SJ
Text odpovědi:
Dobrý den,
exekuci lze zahájit ve lhůtě 10 let ode dne vykonatelnosti rozsudku (ust. § 640 občanského zákoníku). To, kdy žalobkyně (oprávněná) nabyla pohledávku vůči Vám v otázce promlčení možnosti zahájit exekuční řízení, nehraje roli.
Mgr. Erika Turzová Baloghová