Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

nevyplacení odstupného

Vloženo: 22.10.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den,
prosím o radu při nevyplacení odstupného zaměstnavatelem. Jakým způsobem se mohu domoci svých práv.
Po ukončení PP mi byla vyplacena pouze mzda, odstupné ve výši 3 měsíčních platů však nikoli

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě, že zaměstnavatel odstupné nevyplatí, je potřeba zaměstnavatele nejdříve písemně vyzvat k vyplacení odstupného. Výzva by měla obsahovat jakým způsobem a v jaké výši je třeba odstupné vyplatit, jakož i přiměřenou lhůtu pro vyplacení odstupného. Výzva by měla být zaslaná na sídlo (místo podnikání) zaměstnavatele a to nejlépe prostřednictvím pošty na dodejku.

Pokud zaměstnavatel výzvě nevyhoví a ani ve stanovené lhůtě odstupné nevyplatí, nezbyde Vám nic jiného než se obrátit s žalobou o zaplacení k příslušnému soudu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights