Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Nevydání Potvrzení o zaměstnání a falšování podpisu

Vloženo: 23.12.2018
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, ke dni 11.2.2018 jsem zrušil pracovní poměr u zaměstnavatele ve zkušební době písemně a s potvrzením o doručení. Toto zrušení jsem podal 9.2.2018. Vzhledem k tomu, že jsem nedostával stále Potvrzení o zaměstnání, vyzval jsem HR pracovnici písemně o nápravu a zaslání tohoto potvrzení. Na základě toho jsem poštou později obdržel potvrzení o příjmech pro účel daně, evidenční list důchodového pojištění, ale Potvrzení o zaměstnání jsem nedostal. Na základě toho jsem se obrátil na příslušný Inspektorát práce, který mi po provedené kontrole sdělil, že jsem u zaměstnavatele stvrdil svým podpisem převzetí Potvrzení o zaměstnání a to dne 11.2.2018. Proto je moje stížnost neopodstatněná. Inspektorát práce nemá za povinnost posuzovat pravost podpisu. Vzhledem k tomu, že jsem nic takového nepodepsal a ani jsem dne 11.2.2018 v prostorách bývalého zaměstnavatele nebyl, podpis není můj a já nemám do dnešního dne potřebné potvrzení o zaměstnání, na které mám dle Zákoníku práce, § 313, zákonný nárok a na víc kdosi falzifikoval můj podpis. Jak mohu dále postupovat? Děkuji velice za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě, že jste potvrzení o zaměstnání neobdržel, můžete se obrátit na soud s žalobou na stanovení povinnosti zaměstnavatele vydat Vám potvrzení o zaměstnání. Pokud zaměstnavatel předloží u soudu dokument, na kterém jste měl údajně stvrdit převzetí potvrzení, budete muset prokázat, že se nejedná o Váš podpis. To, zda je sporný podpis na dokumentu Váš či nikoliv by pak mohl určit znalec z oboru písmoznalectví.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights