Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

nesloučení exekuce

Vloženo: 11.09.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den
Do letošního srpna jsem neměl trvalé bydliště a přestože jsem z malého města (Kostelec nad Labem) a místo mého pobytu bylo notoricky známé (mé nynější trvalé bydliště), nikdo mě nikdy nekontaktoval (úřad, exekutor..) a jsem přesvědčen, že upozornění neviselo ani na vývěsce úřadu, kterou jsem pravidelně sledoval.
V letošním roce mi byly zaměstnavatelem sraženy 2 exekuce od stejného exekutora, stejného věřitele za obdobný dluh (úhrada popelnic - MÚ). Příkaz k exekuci byl v obou případech vystaven 27.10.17 a oba nabyly právní moci 22.7.19. Zaměstnavateli oba příkazy přišly 30.8.19.
Tyto příkazy exekutor ani soud nesloučil. Ze 2 dluhů do 1500Kč se mi částka v obou případech vyšplhala na cca 9.000 (dohrmady 18tis).
Jak mám nyní postupovat. Mohu zpětně žádat o sloučení? Podat žalobu?

Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

o sloučení exekuce bohužel zpětně (tedy po jejich skončení) žádat nelze.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights