Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

neschopnost ve výpovědní lhůtě při výpovědi dohodou

Vloženo: 01.04.2015
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den, 3.3. jsem byla zaměstnavatelem nucena ukončit prac.poměr dohodou.Jelikož mi nechtěli dát výpověď oni a ani odstupné,tak po dlouhém dohadování a vyhrožování mi byla nabídnuta dohoda + mimořádná odměna ve výši tříměsičního základního platu místo odstupného a prac poměr mi má skončit 31.5.Nyní to vypadá, že nastoupím na pracovní neschopnost. Chci se zeptat zda se o dobu neschopnosti prodlužuje konec prac. poměru a v případě , že neschopnost bude dlouhodobější a přesáhne datum 31.5,.tak jak se postupuje, když bych se měla 1.6. hlásit na úřadu práce a budu na neschopence? Kdo pak proplácí neschopenku?Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
uzavřela-li jste se zaměstnavatelem písemnou dohodu o skončení Vašeho pracovního poměru, skončí tento pracovní poměr sjednaným dnem, tedy 31.5.2015. Váš pracovní poměr v tento den skončí i tehdy, budete-li v pracovní neschopnosti. 
Budete-li od 1.6.2015 vedena v evidenci úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, nemáte nárok na nemocenskou,  pouze nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Partneři

 

European Digital Rights