Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Neopravnena pujcka na me jmeno

Vloženo: 11.08.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den, moc prosim o radu, jak postupovat v komunikaci s financnimi spolecnostmi, ktere poskytuji rychle pujcky v pripade, ze si pujcku na me jmeno a bohužel i s mymi doklady pujcil byvaly pritel. Ten je nyni uz v peci policie, nicmene me stale chodi dopisy od techto spolecnosti se zadostmi na splaceni pujcek, ktere jsem si ja nepujcila. Predem moc dekuji!

Text odpovědi: 

Dobrý den,

věřitelům sdělte, že jste smlouvu neuzavírala, případně, pokud je přítel u policie již pro tyto podvody vyšetřován odkažte je na trestní řízení.

Pokud by proti Vám byla ze strany věřitelů přesto podána žaloba, budete se pak muset aktivně bránit v řízení u soudu. Pokud jste smlouvy neuzavírala, můžete v rámci soudního řízení navrhnout také vypracování znaleckého posudku z oboru písmoznalectví, který by měl prokázat, že podpis na smlouvách není Váš.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights