Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

neoprávněná exekuce a nečinnost exekutora.

Vloženo: 24.03.2021
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Mám exekutorem nařízenou deponaci u zaměstnavatele.Neoprávněná exekuce.Vše doloženo,deponace trvá už 3 měsíc.Exekutor nekoná ani nekomunikuje.V červenci jsem byl oddlužen a osvobozen od všech druhů pohledávek,žádná jiná nová platební povinost u mě nevznikla.Budu ještě kontaktovat soud který exe.nařídil a tím vyčerpám všechny možnosti mé obrany,Nebo víte ještě o nějáké
jiné.Exekutor všecny podklady odemně má.Neorávněné exekuce byli nařízeny celkem čtyři.Ostatní exekutoři jednali okamžitě a už před 3 měs.mi přišly jednotlivá usnesení o zastavení exekucí.U neoprávněných exekucí má přeci exekutor nařízeno jednat bezodkladně,tento jediný tak nekoná.Děkuji za odpověd

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud se jedná o exekuce pro pohledávky, u kterých jste byl rozhodnutím soudu osvobozen od placení jejich zbytku, můžete podat návrh na zastavení exekuce. Na základě Vašeho návrhu doloženého rozhodnutím insolvenčního soudu, by měl exekuční soud tyto exekuce zastavit.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights