Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

neoprávněná exekuce

Vloženo: 14.06.2021
Text otázky: 

dotaz:
V rámci blokového čištění mi bylo odtaženo auto... o tom jsem. ale nic netušila, zaplatila jsem pouze pokutu za špatné parkování.
Na jaře mi přišel platební rozkaz a než jsem telefonicky přes advokáta zjistila o co jde, již šla věc exekutorovi a bleskově mi bylo z účtu strženo 10 tis. Kč.
Poté až mi došlo vyrozumění o zahájení exekuce (prý běžná praktika)
Nicméně věc jsem považovala za vyřízenou.
Nyní asi o měsíc později jsem se rozhodla prodat chalupu. Náhodně jsem tak přes makléře zjistila, že na nemovitosti je exekuce - stejně jako na mojí druhé nemovitosti - obě v celkové hodnotě asi 3 mil.
Jinak z celního úřadu mi přišel jakýsi přeplatek, je tedy možné, že jsem zkrátka nějáké platby popletla...to ale asi není důležité...brněnské komunikace stejně jako advokát města Brna se se mnou odmítají bavit, exekutorovi se nelze dovolat...chalupu jsem měla do 14 dní prodávat, abych mohla vyplatit pracovníky...

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme kontaktovat exekutora písemně, doporučeným dopisem a informovat se u něj o tom, zda již byla celá vymáhaná pohledávka včetně nákladů řízení u soudu a nákladů exekuce uhrazena. Pokud ano, mělo by dojít k ukončení exekuce a jakmile se tak stane, bude možné vymazat také záznam o exekuci v katastru nemovitostí a nemovitost prodat.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights