Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Nemocenská a vypoved+paragraf

Vloženo: 02.01.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den měl bych dotaz ve zkušební době jsem byl na nemocenské. Nemocenská mi v pátek skončila a jelikož jsem se s vedoucím dohodl že bych nastoupil brigádne k němu a že mi sepíše výpověď. Tak nevím jak se to teď řeší, byl jsem u něho ale na výpověď jsme zapomněli oba. Když není podepsaná běží mi stále pracovní smlouva dal i za předpokladu neplaceneho volná kvůli dítěti na ktere mám ode dneška paragraf. Nebo už neplatí ani ten paragraf ani me zaměstnání. Vedoucí tvrdí že mi výpověď tudíž doba poměru konci v den ukončení nemocenské ale stále nebyla podepsaná. Jsem na dítě sám a tudíž nevím jak to mám dále řešit. Dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zrušit pracovní poměr lze dohodou, výpovědí či zrušením ve zkušební době. Všechny způsoby zrušení pracovního poměru vyžadují písemnou formu.
V případě, že jste žádnou výpověď ani zrušení ve zkušební době nepodal a ani jste žádnou výpověď či zrušení ve zkušební době neobdržel, a ani jste se zaměstnavatelem neuzavřel písemnou dohodu o ukončení pracovního poměru a také neuplynula doba na kterou byl pracovní poměr sjednán, Váš pracovní poměr i nadále trvá.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights