Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

nemocenská při výpovědi dohodou

Vloženo: 07.05.2019
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Hodlám ukončit pracovní poměr dohodou, ještě před ukončení pracovního poměru mám plánované lékařské ošetření s cca týdenní nemocenskou.Mám za to , že se mi výpovědní lhůta neprodlouží o dobu PN. Jsem pracující důchodce. Děkuji za informaci.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

prodloužení výpovědní doby upravuje ust. § 53 odst. 2 zákoníku práce. Tato úprava se vztahuje pouze na výpověď danou zaměstnavatelem. Na případy, kdy dojde k ukončení pracovního poměru dohodou se tedy prodloužení výpovědní doby nevztahuje. Výpovědní doba se tedy o dobu PN neprodlouží.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights