Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Nemocenská

Vloženo: 16.05.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, chci se zeptat. Dne 30.6. mi bude ukončen pracovní poměr dohodou ze strany zaměstnavatele.Od 1.7. chci nastoupit na nemocenskou a nevím, jak je to s nemocenskym lístkem. Kde ho poslat, když zaměstnavatel má sídlo firmy úplně jinde než mé zaměstnání a kde zasílat následující lístky? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zákon stanoví pouze, že je rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti potřeba předat zaměstnavateli bez zbytečného odkladu. Komu konkrétně se tedy potvrzení o dočasné pracovní neschopnosti má doručit bude záviset na vnitřní organizaci zaměstnavatele. Doporučujeme proto, abyste se o uvedeném informoval u svého zaměstnavatele. Dodáváme také, že obecně lze konstatovat, že jakékoliv listiny se zaměstnavateli mohou doručovat na adresu jeho sídla. Na této adrese musí být zaměstnavatel ze zákona kontaktní.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights