Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

několik blokací od exekutora

Vloženo: 07.05.2021
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den
dnes mi přišlo do datové schránky oznámení o exekuci ve výši cca 46,000 Kč po zavolání exekutorovy mi přišla smska s číslem konta na které mám uhradit 52,000Kč hned na to mi do datové schránky přišel e-mail že dlužná částka je 62,000 Kč
Exekutor mi odstavil dvě bankovní konta na jednom mám 75,000Kč na druhém euro kontě mám 1780Eur tam mě dostal do mínusu 1300Eur ke všemu vyslal do zaměstnání exekuci na plat. Je tohle jednání správné????
Momentálně jsem v zahraničí odstavený od veškerých financí ke všemu v karanténě tak se nemohu dostavit ani na pobočku banky abych mohl dlužnou částku uhradit, i když vlastně ani nevím jaká je když see všude uvádí jiná částka

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor může provést exekuci několika zákonem stanovenými způsoby najednou. Může tedy postihnout exekucí finanční prostředky na účtu dlužníka a zároveň postihnout i mzdu dlužníka.

Co se týká výše dlužné částky, její výše by měla být uvedena ve vyrozumění o zahájení exekuce. Vyrozumění musí také obsahovat výši nákladů exekučního řízení a také výši odměny exekutora.

Jelikož nám nejsou známé žádné bližší informace ohledně exekučního řízení, nemůžeme se vyjádřit ani k tomu, z jakého důvodu Vám byly uvedené tři odlišné částky k úhradě. Pokud však máte pochybnosti o správnosti postupu exekutora, můžete se obrátit se stížností na jeho postup na Odbor dohledu a kárné agendy Ministerstva spravedlnosti ČR.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights