Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Nedoplatek 1111Kč

Vloženo: 28.01.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, Včera mi přišel doporučený dopis s Exekučním příkazem. Před rokem jsem doplatil exekutorské společnosti cca 32 000Kč. Volal jsem jim jestly je vše doplaceno a potvrdily mi že je to v pořádku. Teď mi poslaly Příkaz na zaplacení 16 000Kč. Poslaly mi i sjetinu o splátkovém kalendáři ale chybí tam poslední poslední splátka. Nespíš se jedná o jejich chybu. Prosím o radu jak mám postupovat. Mám i Elektronický platební rozkaz na který musím dát odpor do 15ti dní. Děkuji

Text odpovědi: 

 
Dobrý den,
omlouváme se za opožděnou odpověď způsobenou velkým množstvím dotazů došlých do naší poradny.
Bohužel k přesnému vyjádření bychom potřebovali bližší údaje. Nicméně v případě, že se jedná o stejný dluh, který byl již dříve uhrazen, doporučujeme podat návrh na zastavení řízení, ke kterému je potřeba přiložit potvrzení o úhradě dluhu (bylo-li hrazeno ve splátkách, pak potvrzení o jednotlivých úhradách). Jestliže jste celý dluh, a to včetně případného příslušenství (tj. úroků z prodlení nákladů soudního řízení, nákladů exekučního řízení) uhradil, pak nelze pro tutéž věc znovu zahájit a vést řízení a mělo by tedy dojít k jeho zastavení.
Pokud jde o elektronický platební rozkaz, jedná se zřejmě o jiný dluh. Jestliže s obsahem rozkazu nesouhlasíte, podejte v 15 denní lhůtě odpor. Podáním odporu se platební rozkaz ruší a soud nařídí ústní jednání (za předpokladu, že nevyjádříte souhlas s tím, aby soud věc projednal a rozhodl bez nařízení jednání). Pokud byste souhlasil s rozhodnutím soudu bez nařízení jednání (případně v určené lhůtě nevyjádřil svůj nesouhlas), je nutné podat k soudu co nejdříve písemné vyjádření, proč považujete platební rozkaz za nesprávný a s čím nesouhlasíte. K vyjádření je vždy nutné přiložit důkazy (postačí kopie listin) či důkazy alespoň navrhnout (např. svědectví osob).
S pozdravem,
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights