Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

nečinnost exekutora

Vloženo: 29.05.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,
rodinný známý dlužil společnosti, která odkoupila pohledávku od banky. Protože chceme dluh splatit, požádali jsme společnost o tabulku umoření, ta ji neposlala, a sdělila, že dluh předala na exekutorský úřad. Ten nekomunikuje, neodpovídá na žádosti o nahlédnutí do spisu. Stížnost na exekutorskou komoru je taktéž neúspěšná. Co lze ještě podniknout, abychom zjistili výši dluhu a mohli ho zaplatit, když oprávněný ani exekutorský úřad nereagují. Komunikujeme prostřednictvím DS. Navíc není jasné, kam doposud pravidelné splátky splácet, na účet oprávněného nebo na účet exekutorského úřadu?

děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě, že ve věci probíhá exekuční řízení, je potřeba splátky platit na účet exekutora.

Pokud s Vámi exekutor nijak nekomunikuje, můžete se obrátit se stížností na jeho postup na odbor dohledu a kárné agendy Ministerstva spravedlnosti.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights