Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Navýšení exekuce

Vloženo: 06.05.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,

platím exekuce vzniklé v době společného podnikání mě a mého dnes již bývalého manžela. Všechny exekuce po dohodě s exekutor pravidelně měsíčně splácím. Dnes jsem požádala exekutory o vyčíslení zůstatků a nějak tomu nerozumím. V roce 2019 mi přišla exekuce na 347000, -. Do dnešního dne jsem uhradila částku 247000, - a dnes mi exekutor napsal, že zbývající částka k úhradě je 188000,-. Na další exekuci také z roku 2019 byla uvedená částka 59000,-. Do dnešního dne bylo zaplaceno 51000,-. U této exekuce podle vyjádření exekutora zbývá uhradit 8000,-. Na obou exekucích původně uvedená částka byla včetně veškerých odměn a výdajů. Jak je možné, že u první zmiňované se zůstatek navýšil o téměř 90000,- a u druhé exekuce ani o korunu?

Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

protože neznáme žádné informace k probíhající exekuci, nemůžeme se vyjádřit ani k výpočtu výše zbývající částky, která je na Vás v exekuci vymáhaná. Doporučujeme obrátit se na exekutora a požádat ho o podrobné vyčíslení dlužné částky.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights