Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Návrh na částečné zastavení exekuce

Vloženo: 07.07.2021
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den,
prosím o radu. Jsem ženatý a mám dluh, který vzniknul před manželstvím. Účet, který je napsán na manželku byl obstaven. Manželka podala návrh na částečné zastavení exekuce přikázáním pohledávky z účtu. Na účet jí chodil důchod. Exekutor návrh zamítnul a pak vše projednal soud který napsal že návrh považuje za nadbytečný. Manželka má sdělit, zda na svém návrhu na částečné zastavení exekuce trvá, nebo zda návrh bere zpět. Co bude následovat pokud neodpoví? Děkuji za radu.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud se Vaše manželka k výzvě soudu nevyjádří, soud bude mít za to, že na svém návrhu trvá a návrh na zastavení exekuce projedná.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights