Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Námitka proti příkazu k úhradě nákladů řízení

Vloženo: 19.01.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,
potřebovala bych odbornou radu...
14.1.2021 mi byl doručen od exekutora exekuční příkaz a zároveň došlo k blokaci bankovních účtů. Důvodem je údajný dluh ve výši 540,- vůči ČKP. Vzhledem k nákladům exekutora, se částka navýšila na 8.400Kč. Nicméně, já jsem aniž bych ještě věděla o této exekuci, uhradila ČKP 29.12.2020 částku ve výši 510,- (omylem o 30Kč méně). Chápala bych, kdyby mě vymáhali kvůli 30Kč, ale v návrhu jde o těch 540,-. Samozřejmě jsem již uhradila i těch 30Kč.
Jde mi ale o to, že exekuční příkaz vychází ze špatné částky, jelikož byla již uhrazena, než mi vůbec tento příkaz poslali. Nesouhlasím tedy s výší částky na náklady řízení. O tom jsem samozřejmě emailem informovala exekutora, s přílohou potvrzení o dřívější úhradě. Ten ale nereaguje. Co mohu dělat? Mám mu poslat Námitku proti příkazu k úhradě nákladů řízení a zároveň poslat návrh na zastavení exekuce?
Nebo je to stejně zbytečné, protože se člověk ničeho nedomůže?

Děkuji Vám za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud exekuce nebyla ještě pravomocně ukončena, je potřeba podat návrh na zastavení nebo částečné zastavení exekuce z důvodu, že je tato zcela nebo z části vedena pro již uhrazený a tedy neexistující dluh.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights