Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Náklady exekuce

Vloženo: 29.11.2018
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Dobrý den, před nějakou dobou jsem se dozvěděla, že je na mě už 7 let vedena exekuce -byla u exekutora, tento mě neinformoval. Pohledávka byla ve výši 500,-, vůbec netuším co jsem kde nezaplatila, ale stát se mohlo... Exekuci jsem měla uhradit do 30 dnů, celková částka byla cca 4 tis. Bohužel jsem povinnost splnila o pár dnů později a dnes mě přišlo od exekutora, že musím uhradit ještě další 4 tis na další náklady řízení. Přijde mě paradox, že dlužná částka je celkem 500,- a náklady exekutora cca 7500,-? Dá se prosím s výší nákladů něco udělat, nebo exekutor může tuto částku opravdu požadovat? Taky jak dlouho může exekutor pozdržet exekuci, páč 7 let se mě zdá teda docela dlouho.
Děkuji mockrát

Text odpovědi: 

Dobrý den,

výše nákladů exekuce je stanovená právním předpisem. Exekutor vyčíslí náklady exekuce v příkazu k úhradě nákladů exekuce. Tento je Vám povinen doručit a Vy máte právo proti němu podat námitky.

Exekuci je možné zahájit do deseti let od právní moci a vykonatelnosti exekučního titulu, přičemž maximální lhůta pro vymáhání pohledávky v rámci exekučního řízení není zákonem stanovena.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights