Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Mzda

Vloženo: 14.07.2021
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Minulý měsíc jsem nastoupila do nového zaměstnání 8.6... Ve smlouvě mám 22000 hrubého. Výplatu jsem dostala 13300. Měla jsem odpracovaných 18 dní z 22. Jak je možné že mi to udělalo tak malou výplatu. Ma pásce je 18000 hrubého. Zaměstnavatel mi pokratil základ. Je to tak možné? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme obrátit se s dotazem na mzdovou účtárnu Vašeho zaměstnavatele.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights