Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Milan

Vloženo: 10.06.2013
Kategorie: 
Náklady exekučního řízení
Text otázky: 

Dobrý den, mám dotaz nevím na koho se mám obrátit s problémem ohledně exekuce.Má pohledávka činila 25.000 vzhledem k tomu že jsem přišel o práci tak jsem měl problém se splátkami a moje pohledávka mi byla sesplatněna na čásku 35480,- došlo to až k exekuci a teď po mě chtějí 190,000,- když jsem si to spočítal tak mi vychází že bych měl zaplatit 118,000,- ke dnešnímu dni,už mám zaplacených celkem 92,000.Můj dotaz je zda je možné se někde na někoho obrátit o přepočítaní nebo o nesouhlasu výši dlužné částky exekuce. Děkuji předem za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
vzhledem k obsahu Vašeho dotazu se domníváme, že Váš nesouhlas s výši celé dlužné částky se vztahuje buď k částkám představujícím úroky z prodlení případně smluvní pokuty nebo k položce představující tzv. náklady exekuce. K podrobnému posouzení oprávněnosti účtgování jednotlivých částek by bylo nutné se seznámit se smlouvami a rozhodnutími v dané věci. Doporuči proto, abyste se obrátil na některou z bezplatných občanských poraden (seznam najdete zde: http://www.obcanskeporadny.cz/component/option,com_poradny/Itemid,8/view,poradny/) , kde můžete věc probrat při osobní schůzce při předložení potřebných dokumentů.
 
Pokud jde o samotné náklady exekuce, tak ty představují částku, kterou je povinný povinen zaplatit oprávněnému a exekutorovi. Proti rozhodnutí, respektive proti příkazu k úhradě nákladů exekuce, lze podat námitku, a to k rukám příslušného exekutora do 8 dnů od doručení takového příkazu. Pokud exekutor v plném rozsahu Vašim námitkám nevyhoví, postoupí je bez zbytečného odkladu soudu, který o námitkách rozhodne do patnácti dnů. Proti rozhodnutí soudu již není možné podat opravný prostředek. V této souvislosti můžete využít náš vzor (http://www.iure.org/14/89/modelovy-vzor-namitka-proti-prikazu-k-uhrade-nakladu-exekuce).
 
S pozdravem
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights