Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Lhůta k odvolání PÚNE

Vloženo: 22.05.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,dnes nám přišel dopis ,že vymáháná exekuce bude vyplacena do 30 dní od právní moci.Nasla jsem,že právní moc nastane až uplyne lhůta pro odvolání proti příkazu k úhradě nákladů exekuce,ale nevim zda platí 15 denní lhůta na odvolání i zde.Bylo by to tedy od doručení povinnému 15 dní na odvolání a pak je to pravomocné?děkuji za pomoc a přeji hezký den

Text odpovědi: 

Dobrý den,

proti příkazu k úhradě nákladů exekuce lze podat námitky do 8 dnů ode dne jeho doručení. Námitky může podat jak povinný tak i oprávněný. V případě, že budou proti PÚNE podané námitky, bude o nich rozhodovat exekutor. Konkrétní lhůta pro rozhodnutí není zákonem stanovena, exekutor by však měl rozhodnutí vydat bezodkladně. V případě, že exekutor námitkám nevyhoví, postoupí věc soudu, který o nich rozhodne ve lhůtě 15 dnů. Proti rozhodnutí soudu o námitkách již není možné podat opravný prostředek.
Kdy nastane právní moc PÚNE tedy závisí také na tom, kdy bude doručen tento příkaz účastníkům řízení, kdy jim uplyne osmidenní lhůta k podání odvolání a také na tom, zda odvolání některý z účastníků řízení (oprávněný či povinný) podají.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights