Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Kvalifikační dohoda

Vloženo: 16.09.2020
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda platí kvalifikační dohoda, která po sečtení skutečných nákladů nepřesahla 75 000 Kč. Přičemž při uzavírání dohody předpokládané náklady tuto částku presahovaly, ale náklady byly sníženy zaplacením cest ze svých financí a braní dovolené místo placeného volna. Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bez znalosti konkrétních okolností se nemůžeme vyjádřit k platnosti Vámi uzavřené dohody. Nicméně pokud jste část nákladů na prohloubení kvalifikace, které měl dle dohody hradit zaměstnavatel, platila sama, máme za to, že byste tuto částku mohla od zaměstnavatele požadovat.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights