Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Koupě auta v Exekuci

Vloženo: 22.05.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den, dne 14.04.2018 jsme od prodejce odkoupily osobní automobil značky VW za 42. tisíc Kč. Ale dne 21.05.2018 jsme obdrželi dopis o doložení kupní nebo darovací smlouvy. Ihned jsme odeslali kupní smlouvu elektronickou formou (ale bez ověřených podpisu). Dnes jsme se dovolali a oznámily nám, že to musí předat dále. Ale stále přemýšlíme o tom, bývalý majitel 1 v České republice na sebe vůz přihlásil 28.02.2018 a odhlásil 14.04.2018. Na registraci vozidel nám nebylo sděleno, že osobní automobil podléhá exekuci. V kupní smlouvě máme ale uvedeno, že osobní automobil nepodléhá exekuci. S bývalým majitel jsme v kontaktu ale ujišťoval nás, že exekuci nemá, nechali jsme si vyjet výpis na jeho jméno a zjistily jsme, že má celkem 8 exekucí. Je tedy možné že osobní automobil mohl podlehnout exekuci hned poté co ho na sebe zaregistroval? Neboť přemýšlíme o tom, jak se to mohlo stihnout během 42 dnů projit soudem, a ještě pozastavit auto v prodeji. Auto vlastníme ale chceme se zeptat, jak se bránit v takové situaci? Děkuji moc za pomoc a odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
 
exekuční dlužník není oprávněn v době probíhající exekuce prodávat svůj majetek, leda by k tomu měl výslovný souhlas exekutora.
 
Pokud došlo k převodu automobilu v době probíhající exekuce proti bývalému vlastníkovi, může soudní exekutor učinit vůči Vám námitku neplatnosti převodu, a to dle ust. dle ust. § 44a exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.). 

Učiní-li tak, stane se tím převod automobilu na Vás ze zákona neplatným a Vy osobou neoprávněnou automobil dále převést a s povinností automobil vydat exekutorovi vedoucímu exekuci na bývalého majitele.
 

Vůči bývalému majiteli pak můžete uplatnit nárok na náhradu škody, která Vám vznikla zaplacením kupní ceny za vozidlo.
 

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights