Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Kam s věcmi po exekučním vystěhování

Vloženo: 04.11.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, mám klientku, které je soudně nařízeno exekuční vystěhování (z nájemního bytu v os. vlastnictví). Pokud by klientka skončila přechodně v azylovém domě (nebo snad na ulici) než najde něco jiného, kam bude umístěn její nábytek a další věci, které vlastní? Má město, ve kterém žila cca 5 let, povinnost vyčlenit prostory pro umístění takovýchto věcí?

Děkuji za zodpovězení dotazu.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

dle ust. § 341 odst. 2 a 3 občanského soudního řádu se věci odstraněné z vyklizovaného objektu odevzdají povinnému nebo některému ze zletilých příslušníků jeho domácnosti.

Není-li přítomen vyklizení nikdo, kdo by mohl věci převzít, nebo je-li převzetí věcí odmítnuto, sepíší se věci a dají se na náklady povinného do úschovy obci nebo jinému vhodnému schovateli.
Není-li možné věci dát do úschovy, výkon rozhodnutí nelze provést. Soud vždy vyrozumí povinného o tom, komu jeho věci byly dány do úschovy.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights