Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Jak získat upominku

Vloženo: 29.07.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobri den chci podat ilsolvenci a chybí my upomínky k zaplacení před exekuci jak je mohu získat? děkuji za odpověd

Text odpovědi: 

Dobrý den,

máme za to, že upomínky k zaplacení zaslané ještě před zahájením exekučního řízení není potřeba insolvenčnímu soudu předkládat. Ohledně současné výše dluhu je potřeba se informovat přímo u exekutora, který exekuci vede.

Pokud trváte na získání upomínek, tyto budou pravděpodobně založené ve spisu u soudu. Jedná se o spis, který se týká tzv. nalézacího řízení, tedy řízení, v němž byl vydán rozsudek, na jehož základě se exekuční řízení vede.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights