Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Jak se zbavit exekucí když nevím kde jsou

Vloženo: 02.03.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, byl jsem ve výkonu trestu před 11 lety za majetkovou trestnou činnost z čehož mám nějaké exekuce, další exekuce mám jistě na zdravotní pojišťovně a dopravních podnicích.Bohužel ale nevím kde mám zjistit jaké všechny exekuce se mě týkají, zda je možné že jsou některé již promlčené Anebo zda se dají nějak sloučit. Žijí sám se svým jedenáctiletým synem a mám opravdu velký zájem své exekuce splatit. Nevím ale kde mám začít aby se mi nestalo že nebudu svéhoš syna moct uživit. Mohli byste mi prosím poradit jak v takovém případě postupovat kde zjistit počet exekucí nebo možnost jejich promlčení a zda je možné obrátit se na soud se sloučením exekucí potom co budou zjištěny aby to co nejméně ohrozilo mo možnost postarat se o svého syna. Děkuji s pozdravem

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme nechat si vystavit výpis z centrální evidence exekucí. V tomto výpisu naleznete základní informace ke všem exekucím probíhajícím proti Vaší osobě. Výpis získáte buď na stránkách www.ceer.cz, nebo osobně v sídle Exekutorské komory ČR v Praze nebo v Brně, případně na pobočce České pošty s Czech POINTem. Výpis je zpoplatněn částkou 50,- Kč za každou stranu ověřeného výpisu. V případě výpisu získaného z webového rozhraní www.ceer.cz pak částkou 60,- Kč bez ohledu na počet stránek.

Další možností je obrátit se s dotazem na Váš obecný soud (jedná se o soud do jehož obvodu spadá místo Vašeho trvalého nebo faktického bydliště). Zde je ovšem riziko, že nezjistíte všechny probíhající exekuce. Každý soud totiž eviduje pouze ty exekuce, které jsou vedené právě u tohoto soudu.

Ve výpisu z centrální evidence exekucí naleznete informaci o spisové značce a o exekutorovi, který proti Vám exekuci vede. Pro zjištění dalších podrobností k exekuci (stav exekuce, zjištění exekučního titulu tj . rozhodnutí na základě kterého se exekuce vede, apod.) doporučujeme písemně kontaktovat exekutora, který exekuci vede.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights