Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

jak dostat z bytu bývalou partnerku

Vloženo: 21.11.2018
Kategorie: 
Nájemní bydlení
Text otázky: 

Dobrý den,
před půl rokem jsem se rozešel s přítelkyní.Bydlíme stále v obecním bytě.Trvalou adresu má hlášenou na současné adrese kde spolu bydlíme.Několik týdnů se hádáme nebo spíš ona křičí na mě. Stupňuje se to a já už jsem psychicky unavený jí každá den přemlouvat aby odešla.Mám novou známost a nevím jak zařídit aby se musela odstěhovat.Byl jsem na obci,ale tam mi nijak nepomohli.
Předem děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud je Vaše bývalá partnerka v pozici nájemce bytu, nemáte žádnou možnost jí z bytu vystěhovat. V případě, že Vaše bývalá partnerka nájemcem bytu není a nemá ani žádný jiný právní důvod k užívání bytu, můžete se jako oprávněný nájemce domáhat vyklizení bytu soudní cestou.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights