Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

insolvence u nesvéprávného

Vloženo: 17.07.2020
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den,
mám otce, který má omezenou svéprávnost a je přitom předlužený. Já jsem jeho opatrovník a chtěl bych dluhy řešit oddlužením. Jak se v takovém případě řeší, že má omezenou svéprávnost? budu muset žádat o souhlas opatrovnický soud?
Děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

zodpovězení této otázky závisí zejména od obsahu rozhodnutí, kterým Vás soud ustanovil opatrovníkem. Lze však předpokládat, že bude potřeba požádat soud o schválení právního jednání - podání návrhu na povolení oddlužení.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights