Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

insolvence

Vloženo: 05.12.2020
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobry den, chtel bych se zeptat jsem v insolvenci a rodice by mi chtely koupit byt je to mozne kdyz jeste insolvenci nemam splacenou?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

neznáme podrobnosti případu, proto sdělujeme pouze obecnou informaci. Samotné insolvenční řízení nebrání tomu, abyste jako dlužník nabyl nemovitost. Ovšem takto nabytý majetek může spadnout do majetkové podstaty. K tomu viz např. ust. § 205 odst. 1 insolvenčního zákona dle kterého pokud insolvenční návrh podal dlužník, náleží do majetkové podstaty také majetek, který dlužník nabyl v průběhu insolvenčního řízení.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights