Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exkuce - rozvod

Vloženo: 29.03.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, před uzavřením manželstvím nadělal manžel dluhy ,které jako kostlivec vylezli že skříně , exekutor zastavil i můj účet , není to malá částka proto se chci rozvést s mužem. Má otázka zni pokud se rozvedeme musí mi exekutor odblokovat můj účet , když dluh vznikl za doby kdy jsme se ještě neznali děkuji za odpověď K.H

Text odpovědi: 

Dobrý den,

po rozvodu manželství již exekutor nemůže postihnout finanční prostředky, které budou na Váš účet připsány po právní moci rozsudku o rozvodu. Nicméně vzhledem k tomu, že se na účtu budou i nadále nacházet prostředky, které jsou nyní součástí SJM, a které tedy exekutor postihnout může, máme za to, že exekutor nebude mít povinnost účet odblokovat.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights