Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

exekutor

Vloženo: 04.09.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

dluzim 43000kc na pokutach a jsem nyní bez prace jsem na matersky muze exekutor my ji vzyt ???pobiram jeste hmotnou nouzi jesli ano tak kolik kdyz uz tet mam zivotni minum s detmi

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
na základě § 299 odst. 1  může exekutor nařídit provedení exekuce srážkami z jiných příjmů, mezi něž náleží i peněžitá pomoc v mateřství  a dávky státní sociální podpory, které nejsou vypláceny jednorázově, mezi něž náleží i rodičovský příspěvek. Rozsah srážek je stejný jako v případě srážek ze mzdy. 
 
Avšak podle § 317 odst. 2 občanského soudního řádu, nepodléhají exekuci dávky pomoci v hmotné nouzi. Ty tedy exekutor nemůže postihnout vůbec.
 
Jestliže pobíráte dávky pomoci v hmotné nouzi, lze předpokládat, že Vaše příjmy nedosahují ani minimální nezabavitelné částky, která nemůže být sražena exekutorem při exekuci srážkami ze mzdy či jiných příjmů a je tedy velmi pravděpodobné, že fakticky ve Vašem případě nelze vůbec srážky provádět, a to ani z rodičovského příspěvku.
 
Pokud by se Vaše příjmy v budoucnu zvýšily, můžete na tomto odkaze zjistit, kolik Vám může exekutor srazit ze mzdy či jiných příjmů tak, aby Vám zůstalo zákonné nezabavitelné minimum:
 
http://www.penize.cz/exekuce/280859-nezabavitelne-minimum-2014-kalkulacka-ktera-spocita-kam-uz-exekutor-nemuze
 
S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights