Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuční blokace účtu souběžně se exekucí mzdy.

Vloženo: 14.11.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Prosil bych o radu ve věci blokace účtu. Totiž v únoru loňského roku mi byl exekučním příkazem zablokován bankovní účet a ve věci stejné exekuce rovněž nařízeny srážky ze mzdy. Toto vše je běžné a jako dlužník to i chápu, ale nyní přichází co nechápu. Exekuční srážky ze mzdy trvají dodnes, ale pan soudní exekutor ještě v loňském roce, konkrétně pak 19. 9. 2017 exekuční blokaci účtu sám zrušil avšak dnes 14. 11. 2018 (tedy po více jak roce) opět účet zablokoval a to tou stejnou exekuci jako v případě první blokace. Chci se tedy zeptat zda je tento postup normální a běžný, ale hlavně zda si toto pan exekutor vůbec může zákonně dovolit, tedy účet stejnou exekucí chvíli blokovat, chvíli neblokovat a zase blokovat? Závěrem podotýkám, že exekuční srážky ze mzdy ve věci stejného exekučního příkazu jaký byl uplatněn i k blokacím účtu, trvají bez přestávky do dnešních dní. Za radu a odpověď vřele děkuji. David

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
soudní exekutor je oprávněn v průběhu celé exekuce provádět exekuci některým ze způsobů provedení exekuce, mezi které patří i postižení Vaší pohledávky vůči bankovnímu ústavu. Tento způsob provedení exekuce je navíc v exekučním řádu uveden jako první způsob, který by měl exekutor použít k vymožení dluhu. Exekutor je nejen oprávněn využívat jednoho zákonného způsobu provedení exekuce i opakovaně, ale pokud méně zatěžující způsob provedení exekuce nepostačuje k vymožení vymáhané částky, je je dokonce oprávněn využívat několika způsobů najednou.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights