Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

exekuce v miste podnikani

Vloženo: 08.12.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

mam misto podnikani jako vedlejsi prijem, misto podnikani je na adrese rodicu, trvale bydliste mam uredni adresu, je mozne provest exekuci v miste podnikani uvedenem v zivnostenskem liste?. pokud ano jak tomu zabranit?, Dekuji za odpoved. P.S. uhrada exekuce probiha srazkami ze mzdy

Text odpovědi: 

Dobrý den,

dle ust. § 326 občanského soudního řádu může exekutor provést exekuci všude tam, kde se nachází věci povinného. Lze tak tedy učinit i v místě podnikání, pokud se zde věci povinného nachází.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights