Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce v Chorvatsku

Vloženo: 31.07.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den mám dotaz pracuji pro českého zaměstnavatele, zde se mi strhává exekuce s platu. Získala jsem druhé zaměstnání čili pracuji i pro Chorvaty.Zde je potřeba vyřídit si jejích účet. Zajímalo by mě jestli je možné aby mi zde byl zablokován účet?Nejde mi o to neplatit ale s prvními úctu my strhávají 28 000 kč měsíčně a v cizině nejde žít s 1200 kč .Děkuji za odpověď. Mám více plateb.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že je Chorvatsko členem Evropské unie, věřitel může dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1215/2012 tzv. Brusel I, požádat o výkon rozhodnutí i v Chorvatsku.

Samotný výkon rozhodnutí na území Chorvatska, pokud bude k němu přistoupeno, se bude řídit chorvatskými zákony. O jejich znění a o tom, zda tyto zákony umožňují blokaci účtu vedeného v Chorvatsku a za jakých podmínek, je potřeba se informovat nejlépe u právníka či advokáta působícího v Chorvatsku, který bude nepochybně znalý chorvatského právního řádu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights