Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce a uzavření sňatku

Vloženo: 22.09.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Chci se zeptat. Můj partner má z minulosti spoustu exekucí, splatí jednu a hned přijde druhá. Máme nyní dvouměsíční dceru. Plánovali jsme svatbu, ale mám strach z toho, že když se vezmeme. Můžou mi sáhnout na můj osobní bankovní učet. Vlastním mobilni dům, zda i ten by mi mohli vzít. Jde sepsat nějaká předmanželská smlouva, která by dokazovala, že dluhy patří pouze jemu a, že je nabyl dlouho ještě před uzavřením manželství? Budeme se vůbec moct vzít?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

sňatek uzavřít samozřejmě můžete, doporučujeme však uzavření tzv. předmanželské smlouvy. Zároveň nezapomeňte požádat o registraci smlouvy do seznamu listin o manželském majetkovém režimu, jinak bude smlouva vůči věřitelům a tedy i vůči exekutorovi neúčinná.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights