Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Exekuce a trvaly pobyt

Vloženo: 26.11.2018
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobry den,

muj sourozenec se dostal do dluhove pasti a po tezke autonehode zustane na invalidnim duchodu. Ma trvale bydliste na stejne adrese jako ja, kde ziji se svou druzkou. Bydlel se mnou pred peti lety a od te doby tu prokazatelne nebydli. Mohu dolozit evidencnimi listy od pronajimatele, s poctem osob i jmeny. Pronajimatel ma i cestne prohlaseni, ve kterem je uvedene, ze bratr uz v tomto byte nebydli. Ikdyz bydli se svou pritelkyni mam obavy aby exekutor nezavital i k nam. Adresa, kde se prokazatelne zdrzuje, je urcite uvedena na nemocenskem listku.

Mam moznost se nejak branit ? Mohu mu zrusit trvaly pobyt ?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud se ve Vámi užívaném bytě nenachází majetek, který prokazatelně patří Vašemu bratrovi, exekutor by neměl provádět ve Vašem bytě mobiliární exekuci. Stejně tak nemůže exekutor postihnout nemovitost ve kterém bydlíte, pokud tato není ve vlastnictví Vašeho bratra.

O zrušení trvalého pobytu může u příslušného obecního úřadu požádat vlastník nemovitosti (domu, bytu).

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights