Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce a splněné odlužení

Vloženo: 28.11.2018
Text otázky: 

Dobrý den,
Dne 17.10. 18 bylo soudem vydáno usnesení o splnění a oddlužení. V období mezi oznámením o splnění a usnesením mi exekutor napadl účet a plat. Po odeslání návrhu na zastavení exekuce a přiložení informace o usnesení ze soudu, mi exekutor sice účet odblokoval, ale tím komunika skončila, žádné oznámení, rozhodnutí, nic. Nyní, 28.11. obdržela má účetní v zaměstnání dopis, že můj návrh byl zamítnut a že chce strhávat mi výplatu, ikdyž dle rozhodnutí soudu nemá právo. Jak mám postupovat dál?
Moc děkuji za brzkou odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě, že dluh, pro který je exekuce vedena vznikl teprve po zahájení insolvenčního řízení, lze k jeho vymožení exekuci provést i po řádném splnění oddlužení. Ověřte si na exekutorském úřadě, zda se jedná o dluh vzniklý až po dni, kdy nastaly účinky povolení oddlužení a který tak nebyl a ani nemohl být zahrnut do oddlužení. Pokud by dluh vznikl přede dnem, kdy nastaly účinky povolení oddlužení, podejte proti rozhodnutí soudu o zamítnutí návrhu na zastavení exekuce odvolání.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights