Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce rodičovský příspěvek

Vloženo: 15.09.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, tento měsíc mi přišel poslední rodičovský příspěvek včera jsem zjistila na socialce,že mi byly strhnuty dvě částky na exekuci. Rodičovský příspěvek jsem měla čtyři roky a ještě předtím s dcerou za celou dobu nepřišel žádný dopis upozornění o exekuci nic. Na socialce mi pouze řekli,že mi byly strhnuty dvě částky a pouze jméno a příjmení exekutoru nebo lidí kam peníze šli. Jak prosím vás zjistím o co se jedná za co mi strhávají.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme kontaktovat příslušného exekutora a požádat jej o sdělení informací k exekuci.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights