Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce a predmanželská smlouva

Vloženo: 06.06.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Chci se zeptat jak je to ohledně dluhu který mám před uzavřením sňatku? Moje žena si chce vzít větší půjčku a tak nevíme jestli nepůjde dluh aji na ní. Proto se chci zeptat jestli se dá uzavřít smlouva aby mojí ženu nepostihly moje dluhy které mám děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

doporučujeme, abyste před sňatkem uzavřeli u notáře smlouvu o manželském majetkovém režimu ve smyslu ust. § 716 a násl. občanského zákoníku. Aby pak taková smlouva měla účinky i vůči Vašim věřitelům, je potřeba požádat notáře, aby tuto smlouvu zanesl do seznamu listin o manželském majetkovém režimu.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights