Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

exekuce podnájemníka

Vloženo: 16.08.2018
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobrý den, mám v bytě podnájemníky, kteří si chtěji nechat na tuto adresu trvalý pobyt. Byt je samozřejmě kompletně zařízený. Neriskuji, že pokud budou mít trvalý pobyt na mé adrese v případě exekuce mi může být zabaven nábytek, obrazy apod.? Manželčin kolega měl u sebe hlášeného vnuka, který nasekal dluhy a děda přišel o vybavení bytu, třebaže zcela zjevně vnukovi tam nic nepatřilo. Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
exekutor je oprávněn provést exekuci prodejem movitých věcí nacházejících se v obydlí povinného, a to i bez ohledu na to, zda má či nemá v daném obydlí povinný nahlášen trvalý pobyt.
 
Pokud exekutor sepíše při takovém provedení exekuce věci, o kterých třetí osoba tvrdí, že jsou jejím vlastnictvím, musí se taková osoba domáhat po exekutorovi vyškrnutí věci ze seznamu, a pokud exekutor takové žádosti nevyhoví, podat k soudu tzv. vylučovací žalobu.
 
Tým IuRe 

Partneři

 

European Digital Rights