Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

exekuce po insolvenci

Vloženo: 07.03.2020
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý večer,moc bych Vás chtěla požádat o radu,zda má cenu dále něco podnikat.V listopadu 2014 jsem požádala soud o insolvenci.Soud mi ji schválil.V březnu 2015 mi na adresu,kde jsem již nebydlela přišlo vyúčtování od EONU za elektriku a vodu.Vyúčtování jsem nedostala do ruky a to z důvodu toho,že ins.správce na soud nenahlásil mou novou adresu.Přesto tedy v roce 2016 mi na nynější adresu přišel dopis jeden jediný od soudu v Příbrami,že mě EON dal k soudu.Zvedla jsem telefon,bohužel jsem jen telefonovala a sdělila soudu,že jsem v insolvenci.Bylo mi sděleno,že si to tam poznačí a požádala jsem zda by se nespojili s mým isolvenčním správcem.Od té doby se nic nedělo.V lednu 2020 jsem byla osvobozena od dluhů a na konci ledna to nabilo právní moci.Na začátku února mi volala naše účetní,že na mě byla uvalena exekuce na částku 43.000 kč.Když jsem volala na soud tak mi řekli,že na mě byla uvalena exekuce už v roce 2017 ,ale já a ani nikdo jiný ani insolvenční soud jsme nebyli uvědoměni.Má exekutor na všechno toto právo.Já upřednostnit pohledávku nemohla,zrušili by mi insolvenci,celou dobu mi běželi penále a nějaké pokuty.Jde mi o to zda má cenu a jestli mám vůbec nějakou šanci proti tomu bojovat.Moc děkuji za odpověď a omlouvám se ,že obtěžuji,ale nevím si rady

Text odpovědi: 

Dobrý den,

ve Vašem případě je klíčové určení vzniku pohledávky. Jestliže tato pohledávky vznikla před rozhodnutím o úpadku, tak se na ni osvobození vztahuje. Pokud vznikla až po rozhodnutí o úpadku, tak se na ni osvobození nevztahuje a je možné pro její vymožení vést exekuční řízení (ust. § 414 odst. 1 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenční zákon).

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights