Aktuálně (říjen 2022) pro Vás chystáme novou podobu webu programu Právní poradna IuRe. Zatím však platí níže uvedené.

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

EXEKUCE OSVČ

Vloženo: 17.07.2022
Text otázky: 

Dobrý den. Mám jednoduchý dotaz. Na základě objednávky jsme zahajily stav.práce pro Město. V polovině prací přišla exekuce na objednávku, která byla městem vyvěšena v registru smluv. Zajíma mne jaky je obecný postup? Dále by mne zajímalo co je směrodatné pro určení data od kterého je plněno ve prospech exekutora. Mám tím na mysli konkrétně: Měli jsme u mesta neuhrazené faktury za práce, které nebyly obsahem/předmětem vyse zmíněné objednávky, ale přesto je město odesalo na ucet exekutora. Děkuji za odpověd.
Odpověď:
Dobrý den,
tato právní poradna není určena k řešení exekucí podnikatelských subjektů. Doporučuji se obrátit na některého advokáta zaměřeného na řešení exekucí - kontakty najdete zde: https://vyhledavac.cak.cz/.
S pozdravem,
Mgr. Jan Vobořil, Ph.D.

Partneři

 

European Digital Rights